Salon Optyczny – co powinien mieć i jak go wybrać?

Salon optyczny z prawdziwego zdarzenia

Salon Optyczny – co powinien mieć i jak go wybrać?

salon optyczny

Salon optyczny – na co zwrócić uwagę

Salon optyczny jest miejscem dobrze znanym szczególnie użytkownikom okularów korekcyjnych. To oni bowiem najintensywniej korzystają z okularów, z czym wiąże się ryzyko ewentualnych uszkodzeń okularów, które jednak są jednym z wielu przedmiotów użytkowych. Dobry optyk to jednak nie tylko osoba, która pomoże w sytuacji, gdy na przykład wypadło nam szkło z oprawy, czy sama oprawa uległa pewnym odkształceniom. Optyk pomoże również w doborze oprawek okularowych w oparciu o odległość między źrenicami, kształt twarzy czy konkretne preferencje klienta.

Szeroki wybór

Wybór na rynku okularów jest obecnie bardzo szeroki. Zarówno w przypadku, gdy szukamy szkieł korekcyjnych jak i wtedy, gdy interesują nas okulary przeciwsłoneczne, do pracy przy komputerze czy też okulary do jazdy samochodem. Użytkownicy okularów korekcyjnych z pewnością docenią, gdy pomocą w wyborze czy to pierwszej, czy też którejś już z kolei pary okularów. Służyć im będzie kompetentna osoba, która charakteryzuje się również pewnym zmysłem estetycznym. Co prawda nie mamy tu do czynienia z wyborem okularów, które mają jedynie dopełnić tła jakiejś stylizacji. Dobieramy je pod kątem zarówno niezbędnej funkcjonalności i komfortu codziennego użytkowania jak i swego rodzaju uniwersalności w wyglądzie. W tym bowiem przypadku okulary towarzyszą nam na co dzień i powinny wpisywać się we właściwie każdą naszą stylizację albo przynajmniej nie tworzyć z nią zbyt wyraźnego kontrastu.

Estetyka

Element estetyczny jest jeszcze bardziej istotny, gdy poszukujemy okularów, które mają po prostu pełnić funkcję dodatku. Tak jak na przykład ma to miejsce w przypadku torebki, paska czy choćby butów. Tu oczywiście nie jesteśmy ograniczeni tym, że okulary te będą towarzyszyć nam zarówno na imprezie jak i w pracy, czy na obiedzie u babci. Możemy więc nieco zaszaleć z wyborem oprawek. Wszystko zależy rzecz jasna od efektu jaki chcemy uzyskać. Niektórym bardziej będzie odpowiadała możliwość podkreślenia wyglądu tzw. grzecznej uczennicy. Inni natomiast zechcą na przykład dodać sobie odpowiednio dobranymi okularami nieco tajemniczości czy drapieżności bądź też podkreślić inteligentny wygląd.

Niezależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, można sobie tutaj pozwolić na dużo większą dowolność, a nawet nieco ekstrawagancji. Istotne jest jednak, aby nie uzyskać karykaturalnego wyglądu. Może w tym pomóc znajomość proporcji twarzy i umiejętność doboru oprawek w zależności od jej kształtu. Tu również wielce pomocny może okazać się optyk, który również na takie pozornie nieistotne szczegóły zwraca uwagę. Potrafi taktownie zasugerować, które kształty oprawek byłyby dla danego klienta najkorzystniejsze.

 Okulary przeciwsłoneczne

Obecnie jednak salony optyczne mogą przeżywać większe zainteresowanie ze strony konsumentów poszukujących okularów przeciwsłonecznych bądź też okularów dla kierowców. Wzrost nasłonecznienia bowiem będzie z jednej strony zachęcał do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Z drugiej może być w dużym stopniu uciążliwy dla kierowców i to nie tylko tych zawodowych. Przykładowo na trasie Olsztyn – Olsztynek, czyli na trasie nr 51 może to być szczególnie uciążliwe. To dlatego, że biegnie ona w kierunku południowym, a zatem trasa ta przez większość dnia jest nasłoneczniona w taki sposób, że intensywne promienie słoneczne będą znacząco utrudniać komfortowe i bezpieczne prowadzenie pojazdów. Niezłą opcją są po prostu dobre okulary przeciwsłoneczne. Natomiast dla kierowców jeżdżących nocą dobrym pomysłem są okulary z pomarańczowymi czy żółtymi szkłami, które poprawiają widzenie przy słabym świetle. Salon optyczny w Olsztynie który posiada to wszystko w swojej ofercie to: https://www.optyklawrynowicz.pl/.

 Odpowiedni filtr

Ponownie kwestie estetyczne mają duże znaczenie w przypadku wyboru okularów przeciwsłonecznych. Jednakże najważniejszą ich cechą powinien być odpowiedni filtr przeciwsłoneczny. Tutaj nie ma drogi na skróty – okulary kupione za kilka złotych w pierwszym lepszym sklepie nie spełniają tego warunku i mogą więcej zaszkodzić niż pomóc, gdyż przyciemniane szkła będą miały wpływ na rozszerzanie źrenic, a szkła bez filtru przeciwsłonecznego nie zablokują szkodliwego promieniowania UV, które będzie wówczas w zwiększonej ilości dostawać się do oka. Wzrok to bardzo ważny zmysł, który pozwala nam odbierać świat zewnętrzny, zatem warto korzystać z usług profesjonalnych optyków. Odwiedź salon optyczny by mieć pewność, że nie zrobisz krzywdy źle dobranymi okularami.